Haberler

BASIN AÇIKLAMASI

Hepimizin bildiği gibi 15 Temmuz gecesi Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içinde Fetullah Gülen çetesine mensup bir grup çete tarafından Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir darbe girişimine maruz kalmıştır.
Bu çete mensupları başta Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve  Büyük Millet Meclisi olmak üzere Başbakanlığa, Emniyet Genel Müdürlüğüne, MİT Müsteşarlığına ve devletimizin tüm kurumlarına büyük bir saldırı gerçekleştirdiler. Bununla yetinmeyip kadın çoluk çocuk demeden sivil halkımıza da haince saldırıda bulundular.
Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile meydanlarımıza çıkan asil halkımız ülkesini, bayrağını, özgürlüğünü ve demokrasiyi korumak için tanklara, uçaklara, helikopterlere, kurşunlara canını siper ederek demokrasimize, bayrağımıza, devletimize sahip çıkan halkımıza şükranlarımızı sunuyoruz.
Ayrıca ölümü göze alarak darbecilerin tehdidine aldırmadan canlı yayın yaparak halkımızı  yönlendiren medyayada çok teşekkür ediyoruz.
Bu alçakça haince saldırıyı gerçekleştirip darbe yapmaya girişen FETÖ terör örgütünü ve bu hain çeteyi Tire Devlet Hastanesi çalışanları olarak şiddetle kınıyoruz ve şiddetle lanetliyoruz.
Türk milletinin mutlu, Türk devletinin güçlü olması yolunda görev alacak olan aydın kitlenin, aydın kadronun yetişmesinden endişe duyan zihniyetin temsilcileri dün olduğu gibi bugünde yarında yine boş durmayacaklardır. Bundan dolayı milletçe devamlı uyanık olmak zorundayız.
Ülkemiz için canını ortaya koyarak bu uğurda şehit olan sivillerimize, polislerimize ve askerlerimize Allahtan rahmet, başta aileleri ve yakınları olmak üzere tüm milletimize baş sağlığı diliyoruz.
Ülkemizin yaşadığı bu zor günleri birlik beraberlik içinde atlatacağımızdan hiç şüpheniz olmasın. Allah bundan sonra milletimizi ve devletimizi bu belalardan korusun.

Sözlerimi burada bitirirken herkesten şehitlerimiz için bir Fatiha okumalarını rica ediyorum. Mekânları cennet olsun. Onları asla unutmayacağız.

 

DR.FATİH HAYALİ

TİRE DEVLET HASTANESİ YÖNETİCİSİ /BAŞHEKİM

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ.

Hastanemiz 15 Temmuz demokrasi şehitlerimiz için lokma döktürmüştür.

 

Haber Listesine Geri Dön