Haberler

PORTEKİZ´DEN HASTANEMİZE ZİYARET

Bilindiği üzere Hastanemiz 2016 yılının mayıs ayında Avrupada  Dördüncü, Türkiye’deki  ilk hastane olarak HIMSS Stage 7 belgesini almaya hak kazanmıştır.
      Bu belgenin pratikteki anlamı Hastaların bütün bilgilerinin dijital ortamda saklanması ve tüm hasta işlemlerinin dijital olarak yürütülmesidir.Daha açık bir deyişle Hastanın ayaktan veya yatarak hastaneye girişinden taburcu olup eve gidinceye kadar ki tüm tıbbi kayıt ve belgelerinin direk olarak dijital ortama girilmesi hiç kağıt kullanılmamasıdır.Bu sayede hastaların tıbbi kayıtları güvenli ve eksiksiz bir şekilde arşivlenebilmektedir.
    Bunun yanında ve daha önemlisi   HIMSS stage 7 standartlarının temelini oluşturan “8 Doğru”ilkesi(Doğru hasta,Doğru ilaç,Doğru doz,Doğru yol,Doğru zaman,Doğru form,Doğru etki,Doğru kayıt) ile hastalar Maksimum güvenlikli olarak tedavilerini alabilmektedirler.
    Bu belgeyi sadece ülkemizde değil dünyada da pek çok hastane almaya çalışmakta bu konuda kendilerini geliştirmek istemektedirler.
            Son 1 yıldır hastanemizi ülkemizin Onlarca  il ve ilçesinden pek çok hastane yetkilisi ziyaret etmiş ve Bilgi tecrübelerimizden faydalanmışlardır. Yaklaşık 2 ay önce Orta asya ve kuzey afrika ile Balkanların pek çok ülkesinin sağlık temsilcisi yine aynı amaçla hastanemizi ziyaret etmişlerdir.
            Son olarak HİMSS Stage 7 Belgesini almak için çalışmalarını sürdüren  Portekiz Lizbon’dan gelen 5 kişilik sağlık heyeti  8-9 mart 2017 tarihinde 2 gün boyunca hastanemizi gezdiler . Kendileri ile HİMSS stage7 alım süreci ve sonrasındaki  bilgi ve tecrübelerimizi paylaştık.Oldukça memnun bir şekilde Ülkelerine yolcu ettik.
 

Haber Listesine Geri Dön