T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Tire Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Tire Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi

Güncelleme Tarihi: 14/10/2020

Hastanede görevli psikiyatrisler tarafından belirlenen hizmet alabilecek hastalar merkezimize yönlendirilir. Merkeze bunun dışında hasta kabulü yapılmaz.

Merkeze yönlendirilen hasta ve hasta yakınları başvurduğunda görevli hemşire tarafından karşılanır. Başvurusu alınır. Merkez hakkında bilgi verilir. Çalışanlar ve diğer hastalar ile tanıştırılır. Yapılan görüşmeler doğrultusunda evraklar hazırlanarak dosyası oluşturulur. Hastanın merkeze günübirlik gelişleri veri kayıt işletmeni tarafından HBYS ye kayıtları yapılır. Merkezden ayrıldıklarında çıkış işlemi yapılır.

Merkezin ihtiyaçları doğrultusunda Halk Eğitim Müdürlüğü ile iletişime geçilir. Açılan kurslara İlçe Halk Eğitim Müdürlüğünden usta öğretici, eğitimin desteği resmi yazı ile istenir. Açılan kurslara malzeme desteği hastanenin ilgili bütçe kaleminden karşılanır. Hastaların sosyal rehabilitasyonuna yönelik İlçe Belediyesi ile resmi yazışmalar yapılarak sinema, müze ziyareti, hobi bahçesi vb. etkinliklerde ücretsiz yararlanmaları sağlanır.

Pandemi dönemi nedeni ile Toplum Ruh Sağlığı Merkezi hastaları telefon görüşmeleri ile değerlendirilerek gerek görülse randevu ile merkeze çağrılarak hizmet almaktadırlar.