Hastanemiz TÜSKA-SAS Akreditasyon Belgesini Alan İlk Devlet Hastanesi
11 Kasım 2019

Tire İlçe Devlet Hastanesi, Türkiye’nin ilk ve tek Sağlıkta Uluslararası Kalite Akreditasyon Belgesi olan, ‘TÜSKA-SAS AKREDİTASYON BELGESİNİ’ almanın haklı gururunu yaşıyor.
Avrupa’nın dördüncü Türkiye’nin ise kamu ve özel sektörde ilk dijital hastanesi olan Tire Devlet Hastanesi, bu kez Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) bünyesinde yer alan Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü (TÜSKA)’dan akredite belgesi almaya hak kazandı. 
TÜSKA tarafından,  Ankara’da gerçekleştirilen törene,  Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, TÜSKA Başkanı Prof. Dr. Figen Çizmeci Şenel, Tire Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Fatih Hayali ve Sağlık Bakanlığı yöneticileri ile çalışanları katıldı. 
Haziran 2018’de Akredite Edildi.
Başhekim Op. Dr. Fatih Hayali törende yaptığı konuşmasında hasta memnuniyetini dünya standartlarında ele alan ve binden fazla kriterin üzerinden yapılan değerlendirme sonucunda Haziran 2018’de akreditasyon belgesini almaya hak kazandıklarını belirterek  “ Türkiye’de ilk akredite olan kamu hastanesi olmaktan son derece mutluyuz. “ dedi. 
Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe tarafından tebrik edilen Tire Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Fatih Hayali’ye SAS akreditasyon belgesi takdim edildi. 
 
TÜSKA-SAS Akreditasyonu  Nedir?
TÜSKA-SAS Akreditasyonu, uluslararası standart gerekliliklerinin ötesinde organizasyonların kaliteli, etkili ve verimliliğini artırmak için optimum düzeyde kaliteli sağlık hizmeti prensibine dayanan uluslararası bir akreditasyon programıdır.
Son yıllarda sağlık kurumlarında, kalite ve hasta güvenliği, en çok önem verilen konuların başında geliyor. Akreditasyon, hasta sağlığına biçim vermek için en büyük potansiyele sahip metodoloji olarak kabul ediliyor. TÜSKA-SAS Akreditasyonunda hem hasta bakımını hem de organizasyon idaresini belirleyen standartlar ortaya çıkıyor.
  • Ekran Alıntısı1.JPG
  • Ekran Alıntısı2.JPG
  • Ekran Alıntısı3.JPG
  • Ekran Alıntısı45.JPG
  • Ekran Alıntısı78.JPG