Yara Bakım Polikliniği Hizmete Açılmıştır.
15 Şubat 2024

yarabm
Hastanemizde yara bakım polikliniğimiz açılmıştır. Genel Cerrahi uzmanımız Op.Dr.Kazım ÇELİK ve yara bakım hemşiremiz Pınar KARAKURT ÇEZİK 'den oluşan uzman ekibimiz tarafından yaraların bakımı ve takibi yapılmaktadır.
Vücut dokularının bütünlüğünün bozulması veya bir kısmının kaybına yara denir. Vücudumuz, yaraları kendi kendine iyileştirecek şekilde yaratılmıştır. Bazı durumlarda yaraların iyileşmesi gecikebilir. 4-6 hafta arası iyileşmeyen yaralara kronik yara denir.
Yara bakımının amacı ise yaranın iyileşmesini engelleyen  sebepleri bulmak, mümkün oldukça bu sebepleri ortadan kaldırmak ve yaranın iyileşebilmesi için uygun ortamı sağlamaktır.
Yara Bakım ve Tedavi Polikliniğimiz hastanemizde yatan hastaların ve polikliniklerden ayaktan başvuran hastaların doktorları tarafından konsültasyon atılması halinde yara bakım hemşiremiz tarafından yara bakımı yapılmaktadır. Genel olarak diyabetik hastada ayak yaraları, venöz (toplar damar) ülserler, bası ülserleri (yatak yaraları) gibi kronik yaraların sorunlarının kaynağını tespit ederek her hastaya özel tedavi planlanıp düzenli takipler yapılmaktadır.
Yara Bakım Polikliniği Dahili Numarası : 2534