Hasta Rehberi

Ziyaret Saati ve Kuralları

Hastane Kuralları
Hastane giriş kapılarının önünde ve kapalı alanda sigara içmek yasaktır.
Hastane koridorlarında gürültü yapılmamalıdır.
Size yapılacak işlemlerde hastane çalışanlarının bilgilendirmelerine göre hareket edilmelidir.
Poliklinik ve çeşitli koridorlarında bulunan duyuru panolarındaki ilanları okumanız ve ilanlarda belirtilmiş kurallara uymanız gerekmektedir.
Yatan hasta, hasta yakınları ve ziyaretçiler için kurallar;
Yakınlarınız sizi aramak istediğinde önce 0232 512 15 22 numaralı telefonu çevirip daha sonra odanızdaki telefonun üzerinde bulunan 4 haneli numarayı çevirerek size ulaşabilirler. Saat 22.00 dan sonra hastane telefonu aranmamalıdır. (Diğer hastaları rahatsız etmemek için)
Servisinizdeki hemşireye ulaşmak istediğinizde, refakatçınız varsa refakatçı aracılığıyla, refakatçınız yoksa başucunuzda bulunan kırmızı ışıklı düğmeye basarak ulaşabilirsiniz.
Tuvalet veya banyodayken acil bir durum yaşanması durumunda (düşme, baş dönmesi vb.) resimdeki acil çağrı cihazını aşağıya doğru çekmelisiniz.
Eşyalarınızı her odada bulunan kilitli dolaplarınızda muhafaza edebilirsiniz. Kıymetli eşyalarınızı yakınlarınıza teslim ediniz. Taburcu olurken anahtarınızı ve televizyon kumandasını servis hemşirenize teslim ediniz.
Hasta odasındaki eşyalara zarar verilemez.
Yatışınız sırasında kolunuza bileklik takılmaktadır. Bu bilekliğin üzerinde kimlik bilgileriniz bulunmaktadır. Hastanede yapılan tedavi ve uygulamaların doğru kişiye uygulanması için kullanılır. Bilekliği yatışınız süresince çıkarmamalısınız. Bilekliğin yıpranması durumunda hemşirenize bilgi vererek değiştirilmesini sağlamalısınız.
Doğum yapan anne ve bebeğe aynı seri numaralı bileklikler takılmaktadır. Yatışınız süresince kendinizin ve bebeğinizin bilekliğini çıkarmamalısınız.
Hasta odalarında ve koridorlarda gürültü yapılmamalıdır.
Diğer hastaların odalarına girilmemelidir.
Hastanemizde yatan hastalara ve refakatçilerine sabah, öğle ve akşam yemekleri verilmektedir. Ayrıca bazı hastalara hastalıkları gereği ara öğün yemek verilmektedir.
Yemek saatleri;
Sabah: 06.00-07.00
Öğle: 11.30-12.30
Akşam: 17.30-18.30 saatleri arasındadır.
Dini hizmetler;
İbadethane hastanemizin zemin katındadır.
İbadetinizi hasta odasında yerine getirmek istediğinizde servisinizde bulunan ibadet setlerini hemşirenizden isteyebilirsiniz.
Çamaşırhane hizmetleri;
Uzun süreli yatışlarınızda kirli çamaşırlarınızın birikmesi durumunda temizlik personeline bilgi vererek hastanemizin çamaşırhanesinde yıkatabilirsiniz.
Ziyaretçilere yönelik bilgiler;
Ziyaret girişleri başhekimlik girişinden yapılmaktadır. Kliniklerde ziyaret saatleri 18.00-20.00 saatleri arasındadır..Her hasta için sadece bir ziyaretçi kabul edilmektedir.
-Ziyaretler tek kişi olmalıdır.
-Çocuk ziyaretçi kabul edilmemektedir.
-Ziyaretçi sayısının az olması sizin sağlığınız açısından önemlidir.
-Ziyaretlerde yiyecek, içecek getirilmemesi rica olunur.
-Ziyaret sırasında gürültü yapılmamalıdır.
-Ziyaretin kısa tutulması hastanızın sağlığı açısından önemlidir.
-Sağlık çalışanları ve güvenlik görevlilerinin yönlendirmelerine göre hareket edilmelidir.
Refakat hizmetleri;
Kliniklerdeki yatışınız süresince size destek olabilecek bir kişiyi refakatçi olarak bulundurabilirsiniz.
Yoğun bakımda yatan hastanız varsa;
Hastanızın durumu ile ilgili bilgiyi doktorunuzdan, yapılan bakımlarla ilgili bilgiyi hemşireden alabilirsiniz.
Hastanızın herhangi bir ihtiyacı halinde yoğun bakım sorumlu hemşiresine lütfen size ulaşabileceği bir telefon numarası bırakınız.
Yoğun Bakım Ünitesi refakatçi bilgilendirme ve ziyaret saatleri salı ve cuma günleri saat 14:00-15:00 saatleri arasındadır.
Bebeğiniz yeni doğan yoğun bakım ünitesinde yatıyor ise;
-Bebeğinizin servisimizde yattığı süre içinde sağlık durumuyla ilgili bilgileri her gün 08.30-09.30 saatlerinde yeni doğan yoğun bakım ünitesine gelerek doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz.
-Bebeğini emziren anneler hastanemizdeki anne misafirhanesinde kalarak belirlenmiş saatlerde bebeklerini emzirirler. Anne sütü ile beslenmeyen bebeklerin anneleri bebeklerini beslenme saatlerinde ziyaret edebilirler.
-Bebeğinizin yanına girerken hijyen kurallarına dikkat etmelisiniz. 
-Eğer bulaşıcı bir hastalığı işaret eden belirtileriniz varsa (öksürük, ateş gibi) mutlaka birim çalışanlarına bilgi veriniz.

12 Şubat 2024