YENİ KRİTERLERE GÖRE YAPILAN DEĞERLENDİRMEDE YENİDEN HIMSS EMRAM SEVİYE 7 BELGEMİZİ ALMAMIZIN HAKLI GURURUNU YAŞIYORUZ...
22 Kasım 2021

2016 yılında ülkemizin ilk HIMSS EMRAM Seviye 7 hastanesi olmayı başaran Tire Devlet Hastanesi, 2019 yılında yeniden revalide olarak seviye 7 durumumuzu devam ettirdik, 22.10.2021 tarihinde yeni kriterlere göre yapılan değerlendirmede yeniden başarıyla çıktık. Ve 3. kez Seviye 7 belgesi almaya hak kazanarak sürekliliğimizi devam ettirdik.

Türkiye ve konuk ülkelerle sağlıkta bilişim ve teknoloji alanında iş birliklerine ve istişare ortamlarına zemin oluşturan HIMSS + Eurasia, 17 Kasım Çarşamba günü, Antalya Kremlin Palace Asteria’da başladı. HIMSS + Eurasia’nın açılışı T.C. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın ev sahipliğinde Bosna-Hersek Sivil İşler Bakanı Ankica Gudeljević, Kırgız Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Alymkadyr Beishenaliev, Filistin Sağlık Bakanı Mai Salem Alkaila, Namibya Sağlık Bakanı Shangula Kalumbi, Tacikistan Sağlık Bakanı Jamoliddin Abdullozoda ve Azerbaycan Sağlık Bakan Yardımcısı Elsevar Aghayev katılımı ile gerçekleşti. T.C. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve yabancı bakanlar ile birlikte T.C. Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, HIMSS Başkanı & CEO’su Hal Wolf  ve HIMSS Başkan Yardımcısı Bruce Steinberg de birer konuşma yaptı.

Sürekli değişen ve gelişen sağlık bilişimi alanında, yeni uygulama ve gelişmeleri keşfetmek için tüm sağlık profesyonelleri ve sağlık yöneticilerinin katıldığı 2021 yılı HIMSS + Eurasia etkinliğine Tire Devlet Hastanesi bu konuda en üst düzey hastane olma öncülüğü ile HIMSS Stage 7 belgesini 3. kez almanın haklı gururunu yaşadı. Ve diğer hastanelerede bu konuda öncülük etti. 

Başhekimimiz Op.Dr.Fatih HAYALİ, Başhekim Yardımcımız Uz.Dr.Elife ÖZKAN, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürümüz Fatoş YÜRÜRDURMAZ, Baş Eczacımız Zehra ERALTUĞ ve Op .Dr. Gürhan ZİNCİRCİOĞLU'nun Asteria Kremline Palace ANTALYA'da katıldığı ödül törenine, Sağlık Bakan Yardımcısı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Sn. Doç.Dr. Tolga TOLUNAY ve Sağlık Bakan Yardımcısı Sn. Dr, Şuayip BİRİNCİ, HİMSS Stage 7 Ödülümüzü Başhekimimiz Op.Dr.Fatih HAYALİ'ye takdim. etti, Başhekimimiz Op.Dr. Fatih HAYALİ ödülü bu süreçte desteklerini esirgemeyen tüm ekip arkadaşlarımız her birine tek tek teşekkürlerini sunarak ödülü aldı. 


                                                                                                                                                                                                                                                                                      Op.Dr.Fatih HAYALİ
                                                                                                                                                                                                                                                                                             Başhekim

WhatsApp Image 2021-11-19 at 21.23.30.jpeg
WhatsApp Image 2021-11-19 at 21.24.41.jpeg