Emzirme Danışmanlığı Polikliniğimiz Açılmıştır
15 Şubat 2024

dder
Hastanemiz Anne ve Bebek Dostu Unvanına sahiptir. Emzirme Danışmanlığı Polikliniği bebeklerin  ilk 6 ay sadece anne sütü, 2 yaş ve ötesine kadar da tamamlayıcı beslenmeyle beraber emzirmeyi sağlamak ve sürdürmek amacıyla hastanemizde hizmet vermektedir. Emzirme danışmanlığı polikliniğimizden tüm annelere ücretsiz hizmet verilmektedir.
Emzirme Danışmanlığı Polikliniğimizde; Emzirme politikası doğrultusunda emzirme tekniği öğretilmekte, annenin tek başına bebeğini emzirebilir duruma gelmesi sağlanmaktadır. Gebelik, doğum ve doğum sonrası dönemde anne ve bebek sağlığını korumak ve geliştirmek için gerekli eğitim ve danışmanlık hizmeti verilmektedir. Gebelik, doğum ve doğum sonrası dönemde annelerin bebeklerini emzirmesine danışmanlık yapılarak emzirmenin devamlılığı sağlanır ayrıca emzirmeye ait problemler var ise bu problemlerin erken dönemde tespit edilmesini ve uygun çözüm yolu ile problemin ortadan kaldırması sağlanmaktadır. Doğum yapmış annelere taburculuk sonrası da talep etmesi üzerine danışmanlık hizmeti sürdürülmektedir. Annelerin haricinde anneye emzirmede destek olabilecek kişileri ve özelikle eşi, aile bireyleri emzirme konusunda bilgilendirilmektedir. Ayrıca ilgili pediatri hekimi tarafından yapılan istem doğrultusunda hasta takibi yapılmaktadır. 
Emzirme danışmanlığı polikliniğine doğrudan başvurabilir ya da Web sitemizde bulunan Emzirme Danışmanlığı Başvuru Formunu doldurarak online başvuruda bulunabilirsiniz. Emzirme danışmanlığı polikliniği zemin kat E blok da bulunmaktadır.