HIMSS’19 Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı
01 Kasım 2019

HIMSS’19 Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı

77.jpg

       HIMSS’19 Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı”nı 29 Ekim – 1 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul’da yapılmıştır.

        2016 yılında dijital hastane çalışmalarıyla Türkiye’de ilk HIMSS stage 7 akreditasyon belgesine sahip hastane olmayı başaran Tire Devlet Hastanesi, 2019 yılında yeni kriterlere göre tekrar değerlendirilerek belgenin devamlılığını sağlamıştır. Dijital hastane modeliyle hastanede uygulanan bütün iş ve işlemler hastane bilgi yönetim sistemine otomatik olarak kayıt edilmekte ve hastaların yararına kullanılmaktadır.

       Bu kapsamda İzmir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Mehmet Burak Öztop, Tire Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Fatih Hayali, Başhekim Yardımcısı Uz.Dr. Özgür Bolat ve Op.Dr. Gürhan Zincircioğlu  HIMSS’19 Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı”na katılmıştır. Konferansta Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci tarafından HIMSS seviye 7 ödülü verilmiştir.

     Başhekim Yardımcısı Uz.Dr. Özgür BOLAT Tire Devlet Hastanesi’nin başarı öyküsüsnü konu alan bir sunum yapmıştır. Sunumda dijital hastane uygulamalarımız kapsamında yapılan dijital kapalı döngü ilaç yönetim sistemi alımı, kurulum ve sisteme entegrasyonu ,dijital malzeme yönetim sisteminin oluşturulması, karar destek sistemlerinin oluşturulması, ve geliştirilmesi süreçleri katılımcılarla  paylaşılmıştır.