Özellikli Sağlık Hizmetlerimiz

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi

  • 10.png
  • 9.png
  • 8.png

Hastanede görevli psikiyatrisler tarafından belirlenen hizmeti alabilecek hastalar merkezimize yönlendirilir.  Ayrıca hasta yakınları tarafından başvurular değerlendirilerek birimden hizmet alınabilir.
Merkeze yönlendirilen hasta ve hasta yakınları başvurduğunda görevli hemşire tarafından karşılanır. Başvurusu alınır. Merkez hakkında bilgi verilir. Çalışanlar ve diğer hastalar ile tanıştırılır. Yapılan görüşmeler doğrultusunda evraklar hazırlanarak dosyası oluşturulur. Hastanın merkeze günübirlik gelişleri veri kayıt işletmeni tarafından HBYS ye kayıtları yapılır. Merkezden ayrıldıklarında çıkış işlemi yapılır.
Merkezin ihtiyaçları doğrultusunda Halk Eğitim Müdürlüğü ile iletişime geçilir. Açılan kurslara İlçe Halk Eğitim Müdürlüğünden usta öğretici, eğitimin desteği resmi yazı ile istenir. Açılan kurslara malzeme desteği hastanenin ilgili bütçe kaleminden karşılanır. Hastaların sosyal rehabilitasyonuna yönelik İlçe Belediyesi ile resmi yazışmalar yapılarak sinema, müze ziyareti, hobi bahçesi vb. etkinliklerde ücretsiz yararlanmaları sağlanır. 
 

15 Kasım 2022